Alfa Romeo STELVIO QUADRIFOGLIO

Alfa Romeo STELVIO QUADRIFOGLIO
  • GENEL BAKIŞ
  • TARZ
  • EŞSİZLİK
  • PERFORMANS
  • TEKNOLOJİ
  • Gallery

ÖNCÜLÜK MİRASI

Yeni bir efsanenin doğuşu

Quadrifoglio 1923’ten beri, Alfa Romeo’nun yarış modellerinin simgesi olmuştur. Targa Florio şampiyonu efsanevi pilot Ugo Sivocci tarafından bulunan dört yapraklı yonca amblemi, motor yarışlarında İtalyan tutkusu ve  ödünsüz performansıyla bugün hala dimdik ayakta duruyor. Markanın spor modellerinin tümünde Quadrifoglio amblemi bulunuyor ve Alfa Romeo’nun ilk SUV’si de bu geleneği bozmuyor: Stelvio aynı zamanda SUV olan ilk Quadrifoglio’dur. Üstün gücü, dinamik performansı ve manevra kabiliyetiyle sınıfının en iyisi olması planlanan araç, tüm saflığıyla “La Meccanica delle Emozioni”yi yansıtması için tasarlandı.

TARZ

KUSURSUZLUK İÇİN TASARLANDI

Zamansız ikon, yeniden tasarlandı

Giulia Quadrifoglio büyük bir geri dönüşün ilk adımıydı; Stelvio Quadrifoglio ise onun mirasını devam ettirecek. Alfa Romeo’nun simgesi olan “trilobe” üçgen ön ızgaradan güçlü yan gövdeye, Alfa Romeo’nun ilk SUV modelinin yüksek performanslı versiyonu, sembolleşmiş İtalyan otomobil tasarımı yaklaşımının vücut bulmuş hali olarak dikkat çekiyor. Kusursuz ahengi ve dikkat çeken tarzıyla karşı konulamaz bir sürüş keyfi sunuyor.

 

EŞSİZLİK

ÖDÜN VERMEYEN PERFORMANS

Quadrifoglio’nun hayran bırakan özellikleri

Stelvio Quadrifoglio, sürücünün hem yüksek hem de sportif bir konumdan yola hakim olması için düşünülmüş eşsiz bir sürüş konumu sunuyor. Sürücüyü merkeze alan kokpitte iç mekan minimalist İtalyan tasarımının özelliklerini taşıyor. Sürücü ve yolcu için sınıfının en iyisi tavan mesafesine sahip olan otomobil, geniş ve kolay yüklenen bagajıyla konforu ve yüksek hacmi garanti ediyor. Alcantara kapitone ve deri kaplı ön koltuklar Quadrifoglio versiyonuna özel birinci sınıf konforu sağlamak için, en sportif sürüşlerde bile virajlarda kaymayı azaltacak şekilde tasarlandı. Markanın amiral gemisi versiyonu için özel tasarlanmış sportif deri direksiyonunun da ayrıca Alcantara/deri ve karbonfiber seçenekleri bulunuyor.

PERFORMANS

EN HEYECAN VERİCİ SUV

Rakipsiz sürüş hissi

Stelvio Quadrifoglio’da, Alfa Romeo’nun amiral gemisi versiyonlarına özel 510 beygir gücünde 2,9 litrelik 6 silindirli BiTurbo motor bulunuyor: Bu motor, alüminyum monoblok güç aktarma mekanizmasıyla Ferrari’nin teknik bilgilerinden ilham alınarak tamamen Alfa Romeo tarafından üretildi. Özel silindir deaktivasyon sistemi ve karbonfiber krank mili gibi ağırlık azaltma çözümleri sayesinde elde edilen etkileyici yakıt verimliliğine 175 hp/l’lik yüksek güç yoğunluğuyla dikkat çekici hızlanma kabiliyeti eşlik ediyor. Özgün 20” alaşımlı tekerlekler, kusursuz sesiyle özgün egzozlar, ön kaportada hava çıkışları ve özgün aerodinamik gövdesi hafiflik hissini güçlü bir görünümle bir arada yansıtıyor.

TEKNOLOJİ

AYRICALIKLI ALFA ROMEO YENİLİKLERİ

Benzersiz teknik çözümler

Alfa™ Şasi Alan Kontrolü (- CDC) ESC, Alfa™ DNA eylemleri ile “YARIŞ” modu, Alfa™ Aktif Tork Yönlendirme, Alfa™ Aktif Süspansiyon ve Entegre Fren Sistemlerini entegre eden “beyin”dir.  Dahası Alfa Romeo Q4™ Dört Çekişli Sürüş Sistemi, tüm yol koşullarında maksimum yol tutuşunu garanti ederken tork yönendirme hızlanma safhasında yol tutuşunu artırır, önden ve arkadan kopmayı azaltır. Patentli Alfa™link süspansiyon sistemi, hafif platform, iki aks arasında 50:50 kusursuz denge, sınıfının en iyisi direksiyon oranı üstün bir manevra kabiliyeti sağlıyor ve SUV sürüş keyfinde yeni bir standart belirliyor.

Gallery
SONRAKİ ADIM