header alfa aksesuar

Satış Sonrası

Garanti

Garanti

Garanti

BAKIM VE KORUMA

Aracınızı mümkün olan en iyi şekilde kullanabilmenize yardımcı olmak için başlıklar halinde verilen önerileri dikkatlice okumanızı tavsiye ederiz.

KULLANIM ÖNERİLERİ

Periyodik Bakım

Aracın uzun ömürlü olması için doğru bakım şarttır. Bu nedenle motor modeline bağlı olarak her 15.000 km'de veya kilometrenin dolmaması durumunda yılda bir defa olmak üzere bir dizi kontrol ve bakım işlemleri programlanmıştır. Ancak bu periyodik bakımın, aracın tüm gereksinimini tamamen kapsamayacağını bilmeniz önemlidir. Ayrıca ilk 15.000 km bakımı öncesindeki dönemde veya sonrasında ihtiyaç olması halinde rutin bakım ve sıvıların tamamlanması, lastik basınç kontrolü gibi sıradan bakım işlemlerinin yapılması gerekebilir. Her bakım esnasında programlanmış olana ilave olarak, başka parça değişimleri veya onarımlarına ihtiyaç çıkarsa bunlar müşterinin onayı ile gerçekleşebilir.

Boya Bakımı

Normalde yılda bir kez, eğer aracınız ağaçlık veya yoğun tozlu bir ortam altında kalmış ise altı ayda bir kez boya temizliğini yaptırın. Aracı güneşte bıraktıktan sonra veya kaputu sıcakken yıkamayın. Bu şekilde boyanın parlaklığı azalır. Kuş dışkıları aracın gövde ve boyasına ciddi zarar verir. Fark ettiğinizde derhal temizleyin.

ALFA'YI TAKİP EDİN