header alfa aksesuar

Satış Sonrası

Hizmetler

Hizmetler

Hizmetler

Karbon Temizleme
 
Aracınızı el değmeden temizliyoruz.
 
Karbon Temizleme hizmetimizde karbon temizleme, emme fanifold temizleme ve dizel partikül filtresi hizmetlerini vermekteyiz.
 
Dizel yakıtlar ve benzin, aynı kömür gibi bir hidrokarbon bileşiği olan ve fosil oluşum sonucunda meydana gelen ham petrolden elde edilmektedir. Her hidrokarbon bileşiği yandığı zaman, yanma sürecinin doğal sonucu olarak, kurum oluşumu meydana gelir. Kurum ya da karbon birikintileri, dizel ve benzinle çalışan tüm araç motorlarında oluşur ve asla tamamen engellenemez.
 
Karbon Temizleme işleminde elde edeceğiniz faydalar:

Karbon temizleme sonrasında kurumdan kurtulan motor, daha rahat nefes alır, performansı artar.
Karbon temizleme işlemi düzenli olarak yapıldığında motorun ömrü uzar. (40.000 km’de bir yapılması tavsiye edilir.)
Yakıt tüketimi azalır.
Çevreye salınan zararlı egzoz gazları azalır. 
 
Emme Manifold Temizleme Hizmeti:
 
Dizel ve benzinli araçlar için hava emiş sistemi temizleme hizmeti olarak tanımlayabiliriz. Emme Manifold Temizleme hizmeti; emme manifoldu, EGR valfi, turbo palleri ve gaz kelebeği içerisindeki karbon partiküllerini temizleyerek motorun mümkün olan en üst seviyedeki performansına ve düşük yakıt tüketim değerlerine ulaşmasına katkıda bulunmaktadır.
 
Karbon Temizleme hizmeti ile aracınızın yakıt sistemi temizlenirken emme manifoldu temizleme hizmeti ile aracınızın hava emiş sistemleri temizlenir.
 
Dizel Partikül Temizleme Hizmeti:
Dizel Partikül Filtresi (DPF); seramik yapılı çok sayıda kapalı ve açık hücrelerin bir araya gelmesiyle oluşmuş kurum partiküllerini biriktiren belirli ömrü olan bir filtredir. Araç kullanıldığı sürece biriken bu kurum partikülleri (parçacıklar) rejenerasyon denilen filtrenin kendi kendine temizleme özelliği işlemi ile küle dönüştürülerek filtre içerisinden özel bir süreçle kendiliğinden egzozdan dış ortama atılır. Rejenerasyon işlemi DPF parça ömrünün kısalmasına neden olabilmektedir.
 
Dizel Partikül Filtresi içerisinde biriken kurumun temizlenmemesi durumunda;

Yüksek maliyetli partikül filtresinin kısa sürede tıkanıp değiştirilmesine
Yakıt tüketiminin yükselmesine (%3-%10 arasında)
Katalitik konvertörün ömrünün kısalmasına
Motor gücü ve torkunun azalmasına,
Araç turbosunun ömrünün kısalmasına parçanın bozulmasına neden olabilmektedir.

ALFA'YI TAKİP EDİN