header alfa aksesuar

Satış Sonrası

Yedek Parça

Yedek Parça

Yedek Parça

Orijinal ve kaliteli yedek parça kullanmak;

Aracınızın ömrünü uzatır
Aracınızı güvenle ve emniyetle kullanmanızı sağlar
Maddi kazanç sağlar
Aracınızın performansını artırır
Yakıttan tasarruf sağlar
Aracınızın orijinalliğini bozmaz
Garantilidir
Orijinal yedek parçalar, birçok farklı testten geçmiş, araç için en uygun parçalardır. Orijinal yedek parçada; dayanıklılık, verimlilik ve güvenlik gibi noktalar daha tasarım aşamasında düşünülüp üretim buna göre gerçekleştirilmiştir. Buna karşılık, yan sanayi parçalarda parçanın test süreci asgari düzeyde tutulmuştur. Yan sanayi parça kullanmak aracınızın ömrünü kısaltacağı gibi aracınızdan alacağınız performansı da oldukça düşürmektedir.
 
Yan sanayi yedek parçalar görüntüsüyle orijinallerine benzerken ham maddesi, çalışma özellikleri ve kullanım özellikleriyle görevini tam olarak yerine getiremediği için aracınızı riske sokabilir. Örneğin, yapılan testler sonucunda taklit fren balataları orijinaline göre 2-3 kat daha hızlı aşındığı ve fren mesafesinde önemli farklılıklar yarattığı ortaya çıkmıştır. Güvenlikle ilgili olan bu gibi parçalarda yan sanayi parça kullanmak tehlikeli sonuçlar doğurabilir. Bu oranı fiyatlara vurduğumuzda ise orijinal yedek parça çok daha ucuza mal olur.
 
Düşük kalitesinden dolayı ucuz olan taklit ve yan sanayi yedek parçalar, dezavantajının yanında montajında da zorluk çıkartır. Otomobilin tasarımıyla birlikte tasarlanan ve çalışma özellikleri, malzemesi, mukavemeti üretici tarafından belirlenen orijinal yedek parçaların, kullanım süresi ve özellikleri, dikkate alındığında her zaman avantajlıdır. Bu nedenle otomobil için mutlaka tercih edilmelidir.

ALFA'YI TAKİP EDİN