ALFA ROMEO SAUBER F1 TAKIMI: FORMA TASARIMI TANITIMI

 

Fiat Chrysler Automobiles (FCA) ile İsviçre Yarış takımının imzaladığı ortaklık anlaşmasından doğan Alfa Romeo Sauber F1 takımının forma tasarımı bugün, 2 Aralık’ta, Arese’deki Alfa Romeo Museo Storico’da tanıtıldı.

 

FCA CEO’su Sergio Marchionne ile Sauber Holding AG Başkanı Pascal Picci’nin katılımlarıyla gerçekleşen etkinlikte yarışacak iki pilotun ismi de açıklandı: Marcus Ericsson ile Charles Leclerc.

 

2018 Formula 1 Dünya Şampiyonası itibariyle Alfa Romeo yarış dünyasında kilit figürler arasındaki konumuna tekrar yerleşecek. Bu konum uzun süredir Marka’nın DNA’sına işlemiş ve geçmiş yıllarda, biraz da efsanevi Tipo 158 ile Tipo 159’u sürerek Dünya Şampiyonası’nı kazanan Pilotlar Nino Farina ve Juan Manuel Fangio sayesinde İtalyan markasının hayranlarına harika duygular yaşatmıştı.

Alfa Romeo bugün bu tanıtımı, yeni markanın yeni duruşu ile “Meccanica delle Emozioni” dışavurumunun bir sentezi olan Alfa Romeo Giulia’nın 24 Haziran 2015 tarihinde dünyaya tanıttığı Tarih Müzesi’nde gerçekleştirerek 107 yıllık tarihinde yeni bir sayfa açtı.

 

Marka tüm sevenlerini Mart 2018’de bekliyor. Birlikte yeni duygulara doğru yol almaya hazır olun.

 

ARESE, 2 ARALIK 2017