Stelvio Euro Ncap'ten 5 Yıldız Aldı

 

Alfa Romeo'nun ilk SUV'si Stelvio, yetişkin yolcuların korunması kategorisinde aldığı %97 skor ile lider oldu ve Euro NCAP'ten 5 yıldız aldı. Bu sonuçlar, iki temel özellik sayesinde elde edildi: hem sağlam hem de dirençli ve aynı zamanda oldukça hafif bir gövde ve birçok yenilikçi güvenlik sisteminin kullanılması. Bunlar arasında, her versiyonda standart olarak gelen Bağımsız Acil Fren Sistemi (AEB) gerçekten dikkate değer.

 

Stelvio'nun iç kabini, kafa kafaya çarpışma testinde olağanüstü bir stabilite gösterirken, sert bariyer testinde ön koltuklardaki yolcuların tüm gövdelerinin ve hayati organlarının korunmasını sağladı. Ön koltuk ve baş dayanağı testleri, aracın arkadan çarpma durumunda boyun zedelenmelerine karşı üstün koruma sunduğunu kanıtladı.

 

Bu sonuçlar, Giulia ve Stelvio'nun temel aldığı platform oluşturulurken Markanın yapmış olduğu büyük çaplı inovasyon yatırımı sayesinde güvenliğe verilen önemin de altını çizdi: bu mimari, tüm Alfa Romeo otomobillerine üstün yol tutuşu, kontrol ve güvenlik sağlamak için geliştirildi.