ALFA ROMEO STELVIO ÖDÜLLERİ TOPLAMAYA DEVAM EDİYOR

 

Geride bıraktığımız yılda Alfa Romeo Stelvio, pek çok uluslararası ödül listesinin zirvesinde yer aldı ve bu trend, 2018’de artarak devam ediyor. 2017 yılında Alfa Romeo’nun ilk SUV modeli, kendini gündemdeki rakiplerinden ayrıştırarak ve farklı kategorilerde zaferler kazanarak, başlıca sektörel dergilerde en öndeki yerini aldı.

 

İtalya’dan yola çıkan  Stelvio, İtalyan tasarımı ve yalınlıkla karakterize edilmiş hatları sayesinde, IWA’nın - Infomotori Web Ödülleri – onuncu yılında Web’in En Güzel Otomobili olma başarısını elde etti. Ardından, tüm okuyucuların yarısından fazlasının oylarını toplayarak, Alman Auto Motor und Sport dergisinin Büyük SUV kategorisinde Autonis Ödüllerini kazandı. Dahası, Bulgaristan’da Auto Bild tarafından En İyi Son Teknoloji SUV seçildi ve İsviçre’de Auto Illustrierte tarafından SUV segmentinde İsviçre’nin Favori Otomobili, 2018’in En İyi Otomobili ödülünü kazandı.

 

Dikkat çekici dizayn ile sıra dışı performans ve ileri güvenlik sistemlerini biraraya getirme kabiliyeti sayesinde Stelvio, İngiltere’deki en prestijli otomotiv dergilerinden biri olan Car Today tarafından verilen 2018 CCT100 Ödülleri kategorisinde Son Teknoloji SUV ödülüne layık görüldü. Aynı zamanda Polonya’da Fleet Derby’den Son Teknoloji Filo Otomobili ünvanını elde etti ve Yunan dergisi Autotriti, Stelvio’yu kategorideki ilk sıraya yerleştirerek En Güzel Otomobil olarak ilan etti. Fransız dergisi Kilomètres Entreprise, Stelvio’u 50 rakibi arasından Yılın Ticari Otomobili  kapsamında 2018’in Son Teknoloji Ticari SUV modeli seçti.

 

En son ödül ise birkaç gün önce geldi: İtalya’nın aylık dergisi Quattroruote’nın en gıpta edilen ödülü olan 2018’in Yeni Otomobili. Dergi, bir kez daha Stelvio’yu dünyada İtalyan Yapımı stil ve otomotiv üstünlüğünün standart temsilcisi ilan etti.