HOŞ GELDİN KIMI RAIKKONEN: 2007 DÜNYA ŞAMPİYONU 2019’DAN İTİBAREN ALFA ROMEO SAUBER F1 TAKIMI İÇİN YARIŞACAK

Kimi Räikkönen önümüzdeki yılın başından itibaren Alfa Romeo Sauber F1 takımında yer alacak.

 

Kimi Räikkönen kariyeri boyunca 20 Grand Prix galibiyeti ve 100 podyum kutlamasına imza atarak otomobil sporu tarihinin en saygın yarış pilotlarından biri oldu.

 

Sauber Motor Sporları CEO'su ve Alfa Romeo Sauber F1 Takım Müdürü, Frédéric Vasseur, “Motor sporları tarihinin en itibarlı sporcularından olan Kimi Räikkönen'in takıma dahil etmek, projemizin önemli ayaklarından birini teşkil ediyor ve bizleri yakın gelecekteki hedefimize bir adım daha yaklaştırıyor. Kimi'nin tartışmasız yeteneği ve F1 tecrübesi yalnızca otomobilimizin gelişimine katkı sağlamakla kalmayacak, takımımızın bir bütün olarak büyüme ve gelişim sürecine de ivme katacak. 2019 sezonuna, birlikte, sağlam bir temel üzerinden ve hatırı sayılır neticelere imza atma kararlılığımızla start vereceğiz” yorumunda bulundu.

 

Öte yandan Alfa Romeo Sauber F1 Takımı, 2019 yılında Scuderia Ferrari’ye katılma kararı alan Charles Leclerc’i kutluyor, Formula 1 Şampiyonası’nın ilk sezonunda İsviçre takımında gösterdiği büyük başarılar için teşekkür ediyor ve kendisine gelecekte başarılar diliyor.