Giulia Quadrifoglio “2020 Yılın Performans Otomobili” ödülünü kazandı

 

Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio, What Car? dergisinin “2020 Yılın Otomobili” ödüllerinde “Yılın Performans Otomobili” ödülünü kazandı. “Quadrifoglio” efsanevi benzersiz prestijini bir kez daha gözler önüne sererken, Giulia tüm fiyat kriterlerinde rakiplerini geride bırakarak kategorisinin en üstünde yer aldı. 


Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio sınıf lideri sürüş dinamikleri ve ünlük kullanıma uygun, yüksek performanslı, güçlü ve çok yönlü alüminyum motorun oluşturmuş olduğu benzersiz kombinasyonla What Car? uzmanlarının gönlünü kazandı.

What Car? dergisinin editörü Steve Huntingford, Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio’ya öven değerlendirmesinde: “Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio üç yıl üst üste What Car? dergisi tarafından Yılın Performans Otomobili seçildi. Bu başarının birçok nedeni var. Bu otomobili bu kadar çekici kılan en önemli özelliklerden biri Ferrari mühendisleri tarafından geliştirilen 2,9 litre hacimli V6 Bi-Turbo motor oluşturuyor. Bu motor 510 HP güç üretiyor ve bu gücü arka aksa aktarıyor. Söz konusu etkileyici güç hava koşulları ne olursa olsun yola mükemmel aktarılıyor. Vitesler son derece akıcı geçerken otomobil genel karakteristiği ile benzersiz bir uzun yol konforu sunuyor. Böylece günlük kullanıma uygun bir performans otomobili olarak öne çıkıyor.” dedi.

Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio, 510 HP güç ve 600 Nm tork üreten motoruyla 307 km/s maksimum hıza ulaşıyor ve 0’dan 100 km/s hıza sadece 3,9 saniyede ulaşıyor.  

FCA UK CEO’su Arnaud Leclerc ise: “Bu ödülü üç yıl boyunca üst üste kazanmak, Giulia Quadrifoglio'yu bir süper otomobil olarak teyit ederken, aynı zamanda bu otomobili geliştirmeye yönelik çabaların kalitesini de doğruluyor.” dedi.