Alfa Romeo'nun Hikayesi
  • Alfa Romeo’nun Hikayesi
  • Yarış Tutkusu
  • Otomotivin Kalbi ve Ruhu
  • DAHA FAZLASINI KEŞFET

OTOMOTİV TARİHİNE İLHAM VEREN HİKAYE

24 Haziran 1910. Anonima Lombarda Fabbrica Automobili (A.L.F.A.)’nin hikayesi bu tarihte Milan’da başladı. Geliştirilen ilk araç Giuseppe Merosi tarafından tasarlanmıştı ve 24 HP güce sahipti. Beş yıl sonra Nicola Romeo şirketi satın aldı ve şirketin adı Alfa Romeo olarak değiştirildi.
Alfa Romeo otomobil dünyasında tutkunun en saf hali ile eş anlamlıdır. Araç geliştirme konusundaki benzersiz yaklaşımı dünya çapındaki en iyi araç üreticilerine ilham olmuştur. Logosu milyonlarca araç tutkunu için sürüş duygularının en saf halini betimleyen benzersiz bir ikon olmuştur ve daima böyle kalacaktır.

Yarış Tutkusu

ASIRLIK YARIŞ TUTKUSU

Alfa Romeo, kuruluşundan beri gelişen tasarımlarıyla motorlu araç yarışlarına katılmıştır. Quadrifoglio logosu Targa Florio, Mille Miglia ve Le Mans gibi efsanevi yarışlarda galip gelerek üstünlüğünü kanıtlamıştır. 5 dünya birinciliği kazandı:
1925 yılında P2 ile ilk GP Dünya Şampiyonluğu, efsanevi 158 ve 159 Alfetta ile ilk iki F1 şampiyonlukları, 33 TT 12 ile 1975 Dünya Üreticiler Şampiyonluğu ve 33 SC 12 ile
1977 Dünya Spor Şampiyonluğu.
Alfa Romeo üstün P3, harika 6C 1750, unutulmaz 8C ve mükemmel 155 V6 TI DTM ile motorlu araç yarışının akıllara kazınan başka anlarına da imza atmıştır. Ancak bu efsanenin son bölümü henüz yazılmadı. Çünkü gelecek, harika bir geçmişe haiz olanlarındır.

 

Otomotivin Kalbi ve Ruhu

OTOMOBİL SEKTÖRÜNÜN KALBİ VE RUHU

Yüz yılı aşkın tarihi boyunca Alfa Romeo yalnızca araç üretimiyle yetinmedi, onları baştan yarattı. Her bir model güzel, etkileyici ve insan odaklı sürüş deneyimi için tasarlandı. Bir makineden çok daha fazlası olan Alfa Romeo, azimli bir teknolojik çalışmanın, giderek seviye atlayan bir mühendislik gelişiminin ve üretimdeki İtalyan mükemmelliğinin sembolü haline geldi. 1900, Giulietta, Giulia, 1600 Spider Duetto, 75, 164, 147 ve niceleri gibi ikonik yol modellerine sahip Alfa Romeo’nun gerçek araç tutkunları için en sevilen markalardan biri olmasının sebebi işte tam olarak budur.

DAHA FAZLASINI KEŞFET

Daha Fazlası