Alfa Romeo Q4
  • Her zeminde üst düzey sürüş keyfi
  • Sınıfında en iyi araç hakimiyeti
  • Mekanik sanatı
  • Giulia Q4
  • Stelvio Q4

Her zeminde üst düzey sürüş keyfi

Giulia ve Stelvio modellerinde sunulan yenilikçi Q4 Çekiş sistemi her zaman benzersiz sürüş duyguları yaşatır ve birinci sınıf güvenliğe sahiptir. Q4 sistemi, yol tutuş koşullarını ve sürücünün tepkilerini eş zamanlı izler ve akslar arasında ideal tork dağılımını sağlayarak en iyi performansı verir. Böylece otomobil, yola anında adapte olur ve üst düzey konfor, mükemmel yol tutuşu ve benzersiz hakimiyet sağlar. Kar, buz, yağmur, çakıl veya kum fark etmeksizin, Q4 sistemi her türlü zeminde üst düzey sürüş zevki sunar.

Sınıfında en iyi araç hakimiyeti

Sınıfında en iyi araç hakimiyeti

Alfa Romeo'nun Q4 sistemi, aracın saf bir RWD olarak hareket etmesine olanak vermekle birlikte, yol tutuşu, çekiş sınırına yaklaştığında, motor torkunun %50'ye kadarını ön aksa anında aktarabilir. Tork dağılımı, etkin çekiş koşullarına ve sürücü komutlarına göre sürekli olarak, yüksek hassasiyetle düzenlenir. Q4 sistemi, aracı anında dengeleyerek, ön ve arka akslar arasında farklı aktarma oranlarıyla, virajları daha hızlı alabilmesini sağlar. Bu da, çekiş ve yön stabilitesi bakımından sınıfının en iyisi araç hakimiyetini sunar.

Mekanik sanatı

Mekanik sanatı

Tüm Q4 sistemi, iddialı ve yenilikçi özelliklerle tasarlanmıştır. Aktif Transfer Kutusu, ön aksa gönderilen tork miktarını, benzersiz reaksiyon sürelerinde ayarlayabilir ve değiştirebilir. Q4 ayrıca, başka dış soğutma sistemine ihtiyaç olmadan kavrama mekanizmasında enerjiyi dağıtarak yoğun kullanıma dayanabilir. Bu özellik, düşen yakıt sarfiyatı ile uzun vadede mükemmel sürüş güvenliği sağlar. Alfa Romeo Q4 sadece bir AWD değil, aynı zamanda, sürüş zevki bakımından da teknolojik bir devrimdir.

Giulia Q4

Gıulıa Q4

Giulia, ödünsüz bir yaklaşımla tasarlandı. Giulia’nın tüm özellikleri, tasarımdan mekaniğe kadar birbiri ile mükemmel uyum içindedir. Q4 sistemi, sürüş mükemmeliyeti çıtasını yükselten bir teknolojik çözüm sunmaktadır. Giulia Q4, sürüş zevkine adanmış bir mirasın zaferidir.  

Stelvio Q4

Stelvıo Q4

En yeni güvenlik teknolojileri ve benzersiz teknik çözümler Stelvio Q4 AWD'yi sınıfının birincisi yapmaktadır. Yenilikçi Q4 sistemiyle bir arada sunulan kusursuz yük dağılımı, mükemmel dinamik sağlayarak, sürücüyü, en zorlu koşullarda bile benzersiz sürüş deneyiminin merkezine koyar.