Alfa Romeo Tasarımı
  • İTALYAN STİL İKONU
  • KUSURSUZ MİRAS
  • ANLAMLI GÜZELLİK
  • ÖDÜN VERMEYEN YAKLAŞIM
  • SÜRÜCÜNÜN GÖNLÜNE HİTAP EDER
  • BİR SANAT HARİKASI
  • HAYAL GÜCÜNÜN ÜRÜNÜ

İTALYAN STİL İKONU

Alfa Romeo markası, 1910 yılında kuruluşundan itibaren hem bir motor sporları efsanesi, hem de İtalyan işçiliğinin ve zarafetinin bir sembolü oldu. Alfa Romeo benzersiz temel çizgileri, kusursuz dizaynı ve cesur, dinamik bir yaklaşımla, hiçbir yerde, hiç kimse tarafından oluşturulamayacak modeller geliştirdi. Bu benzersiz tasarım yaklaşımı, dünya genelinde bilinen İtalyan Stili paradigmasını ortay çıkardı: diğerleri sadece araç üretirken, Alfa Romeo yaratır.

İTALYAN STİL İKONU
KUSURSUZ MİRAS

KUSURSUZ MİRAS

Alfa Romeo’nun tasarımları her zaman sade, esaslı ve gereksiz ayrıntılardan arınmıştır. Yüz yıllık tecrübeye dayalı olarak dizayn edilen her araç birkaç farklı özelliği ile ilk bakışta hemen tanınabilir. “Trilobe” (üçgen ızgara), muhtemelen otomobil endüstrisindeki en ayırt edici semboldür. Alfa Romeo araçların yanlarında, belli oranlarda şekil verilerek zenginleştirilmiş ama diğer yandan yalın hatlar kullanılarak aerodinamik yapı ön plana çıkarılmıştır. Aracın arka tarafı, gücün başlangıç noktasını vurgulaması açısından her zaman sert bir görünüme sahiptir.

ANLAMLI GÜZELLİK

ANLAMLI GÜZELLİK

Alfa Romeo’nun stilini belirleyen unsurlar estetik çizgilerin çok daha ötesindedir. Tasarımcılar ve mühendisler tek bir takım halinde çalışarak, stil ve sürüş mekanizmalarında en iyi çözümleri geliştirir. Dış yüzey, her zaman uyumlu ve esaslı bir görünüme sahiptir. Her Alfa Romeo aracının gövdesi, neredeyse gücün somutlaşmış halini yansıtacak şekilde tasarlanmıştır. Ağırlık azaltma konusundaki arayışlar, dış tasarımda hafif malzemelerin kullanılmasına önem verilmesini sağlamıştır. Her çizgi ve her ölçü, aerodinamik dizayn ve ideal ağırlık dengesi düşünülerek geliştirilmiştir.

ÖDÜN VERMEYEN YAKLAŞIM

ÖDÜN VERMEYEN YAKLAŞIM

Alfa Romeo tasarımcıları benzersiz bir performans, dinamizm ve kalite tutkusu ile çalışır. Her yeni projede yeni zorluklarla karşılaşılırken, orijinal yaratıcı yaklaşımdan asla taviz verilmez. Alfa Romeo'nun sürücü ve araç arasında bir bağ kuran benzersiz bir yaklaşımı vardır. Stil ve performansı bir araya getirmeye yönelik sürekli yenilik arayışları, aracı sadece bir ürün olmaktan çıkarır ve ona insansı bazı nitelikler kazandırır.

SÜRÜCÜNÜN GÖNLÜNE HİTAP EDER

SÜRÜCÜNÜN GÖNLÜNE HİTAP EDER

Sürücü, Alfa Romeo’nun her jantında kendisini benzersiz bir duygunun merkezinde hisseder: Sürücü aslında aracın temel bir parçası ve mükemmel bir tamamlayıcısıdır. Kontrol paneli, konforlu ve mükemmel bir sürüş keyfi için sürücünün kolaylıkla erişebileceği şekilde dizayn edilmiştir. Araçta kusursuz bir teknoloji kullanılmıştır ve fiziksel ara yüzler benzersiz bir sportif deneyimin simgeleridir. Her komutta nettir ve sürücünün dikkatini dağıtacak gereksiz hiçbir ayrıntıya yer verilmemiştir.

BİR SANAT HARİKASI

BİR SANAT HARİKASI

Alfa Romeo tasarımı, aracın misyonu ile sürücünün araçtan en üst düzeydeki deneyimi arasındaki derin ilişkinin yorumlanması sonucunda geliştirilmiştir. Alfa Romeo tarihi, sportif ruhu, gelişen teknolojisi ile değerli ve kaliteli materyallerin kullanımından asla taviz vermez. Yüzeylerde kullanılan özel deri ve kumaşlar ile gerçek ahşap ve yenilikçi yüzeylerin aksine alüminyum yüzey, benzersiz bir etki yaratır. Ağırlık azaltma arayışları kabinde de devam eder. Son Alfa Romeo modellerinde karbon fiber sadece dekoratif amaçlı kullanılmamıştır.

HAYAL GÜCÜNÜN ÜRÜNÜ

HAYAL GÜCÜNÜN ÜRÜNÜ

Alfa Romeo, bir otomobil fabrikası olmanın çok daha ötesindedir. Alfa Romeo araçları, geleneksel olarak üretilen araçlardan daha fazlasıdır. Birçok otomobil markasının arasında Alfa Romeo farklı bir yöntem seçmiştir. Bir çeşit saplantıdır, bir tutkudur. Araca farklı bir gözle bakan bir yaşam tarzıdır”. Alfa Romeo’nun efsanevi Başkanı Orazio Satta Puliga’nın sözleri hala vizyonumuza ilham vermektedir. Tanınmış İtalyan tasarımcılar ve karoser ustaları on yıllardır Kendine Özgü Stili olan Alfa Romeo için çalışmaktadır: Bunlar arasında Mario Boano, Marcello Gandini, Franco Scaglione, Ercole Spada, Pininfarina, Bertone, Giugiaro, Zagato, Touring Superleggera ve daha birçok isim bulunur.