GIULIA VELOCE
  • Stil
  • Q4 AWD sistemi
  • Teknoloji
  • Güvenlik
  • Dinamizm
  • Güç aktarma
  • Motorlar
Stil

DIŞ DONANIMLAR

Benzersiz Alfa Romeo çekiciliği

Veloce logosu ilk defa 1962 yılında Giulia Spider’da, zarif bir modelde ortaya çıkmıştır. Bu efsane üstün performansını yansıtan sportif bir tarz ile dönüş yapıyor. Giulia Veloce ilk bakışta fark edilecek estetik özelliklerine sahiptir: ön tamponda dikkat çekici Alfa Romeo trilobunu (üçgen ızgara) ön plana çıkarmak için daha büyük bir hava girişi, parlak siyah gündüz farları ile 35kW Bi-Xenon farlar. Arkada ise yarış teknolojisi ile donatılmış yeni ve özel bir tampon: en iyi aerodinamik verimini sağlamak için bir hava dağıtıcısı.

Giulia Veloce özel 18” alaşımlı jantlara sahiptir.
İkili krom egzoz Veloce’nin ikonik sportif ruhunu ön plana çıkartır.
Veloce Q4 AWD sistemine sahip ilk Giulia modelidir.

KABİN

Giulia Veloce: yeni bir hız algısı

Giulia Veloce en üstün sürüş deneyimlerinden birine sahiptir. Kabin sürücüyü çevreleyecek ve Alfa Romeo’nun sportif ruhunu sürücüye hissettirecek şekilde geliştirilmiştir. Bu his ayrı ısıtmalı sportif koltuklar, perfore deri kaplama ve gösterge paneli, orta tünel ve gösterge panelinde gerçek alüminyum detaylar gibi bu model için seçilmiş olan özel ve yüksek kaliteli malzemelerle sağlanmaktadır. Tüm bunlar Giulia Veloce’nin sportif ruhunu ön plana çıkartır.

Alfa Romeo Giulia Veloce Interiors
Giulia Veloce sportif koltukları perfore deri ile kaplı olup 3 renk seçeneğine sahiptir: siyah, kırmızı ve kahverengi.
Giulia Veloce entegre marş düğmesine sahip, özel, ısıtmalı sportif direksiyon simidi ile donatılmıştır.
Gösterge paneli, orta panel ve kapı panelindeki alüminyum detaylar Giulia Veloce’de standarttır.
Q4 AWD sistemi

Q4 AWD sistemi

Yeni̇ di̇nami̇k hi̇sse katılın

Giulia Veloce mümkün olan en iyi performans, verim ve güvenlik için gerçek zamanlı araç dinamiği yönetimi sağlayarak şekilde tasarlanmış bir yenilikçi isteğe bağlı tüm tekerleklerden çekiş sistemi olan yeni Q4 ile donatılmıştır. Alfa Romeo tarafından patentlenen sistem RWD’nin yakıt verimi, çeviklik ve sürüş zevki ile AWD’nin tüm avantajlarını sağlamaktadır. Aktif Ara Şanzıman ile Ön Aks Diferansiyeli (FAD) sayesinde Q4 sistemi yol koşullarını sürekli takip edip sınırlı etki süresi olan yol tutuş kaybı durumunda ideal tork dağılımı sağlamaktadır. Sistem aynı zamanda daha iyi yol çekiş, dönüş ve yön stabilitesi sağlamak için virajlarda gücü dışta kalan arka tekerleğe yönelterek sınıfının en iyisi yol tutuş performansını sağlayıp ön ve arka aks arasındaki yüksek mekanik kaymayı kontrol altına almaktadır. Giulia arka tekerleklerin çekişini iyileştirebilecek bir arka mekanik sınırlı kayma diferansiyeli olan Q2 sistemi ile de donatılabilir.

Teknoloji
Teknoloji

BİLGİ-EĞLENCE

Rakipsiz bir otomobil deneyimi için

Yeni Giulia Veloce 8.8” renkli geniş ekranla erişilen, gösterge paneline mükemmel bir şekilde entegre edilmiş olan ve döner kumanda ile kontrol edilen yeni nesil bir bilgi-eğlence sistemi ile donatılmıştır. Bu sistemde radyo, MP3, aux-girişi, Bluetooth®, gelişmiş ses tanıma, direksiyon simidi kontrolleri ve eller-serbest telefon görüşmesi özellikleri bulunmaktadır. Buna ek olarak 7” TFT renkli gösterge paneli de sürücüye sürüş hakkında kesintisiz ve kullanışlı bilgiler sağlamaktadır.

Güvenlik

GÜVENLİK

5-yıldızlı güvenlik

Giulia Veloce en gelişmiş güvenlik sistemleri ile donatılmıştır. Entegre Fren Sistemi (IBS) frenin anında etki etmesini sağlayan ve sınıfının en iyisi frenleme mesafesi olan 100km/s hızdan 0 hıza 38 metrelik mesafenin elde edilmesine katkıda bulunan benzersiz bir yenilikçi elektro-mekanik çözümüdür. Yaya tespit özelliğine sahip Ön Çarpışma Uyarı Sistemi (FCW) + Otonom Acil Durum Fren Sistemi (AEB) ile Şeritten Değiştirme İkaz Sistemi (LDW) sistemleri de olası çarpışmaları yenilikçi sensör sistemleri ile önlemek için standarttır. Giulia Veloce’de Arka Çapraz Yol Tespiti ve dinamik şeritler bulunan arka görüş kamerası özelliklerine sahip Kör Nokta Uyarı Sistemi (BSM) sistemi gibi ek özellikler de bulunmaktadır.

Giulia bugüne kadar bir araca verilen en yüksek puanı (yetişkin yolcu koruması için %98) alarak EuroNCAP puanlamasından 5-Yıldız kazanmıştır.
Ön Çarpışma Uyarı Sistemi (FCW) sürücüyü olası çarpışma anında ikaz eder ve acil bir durum halinde frenleme sistemini devreye sokar.
Kör Nokta Uyarı Sistemi (BSM) Sürücüyü kör noktasında bir araç ya da nesne bulunduğu zaman ikaz eder. Sistem arka tamponun yan tarafına yerleştirilen iki radarı kullanır ve dış dikiz aynasından özel bir nokta sinyali verir.
Dinamizm
Dinamizm
Güç aktarma

YENİLİKÇİ OTOMATİK ŞANZIMAN

Yeni bir çağa geçiş yapın

Giulia Veloce büyük bir vites geçişi noktası optimasyonu için tasarlanmış yeni nesil AT 8-vitesli otomatik şanzıman ile donatılmaktadır. Bu son teknoloji inovasyon Giulia’nın üstün güç-ağırlık oranını daha da geliştirip aynı ağırlıkta daha yüksek tork sağlamakta, vites geçişi esnasında sürtünme kaybını sınırlamakta ve yakıt tasarrufunu %3 geliştirmektedir. Giulia Veloce’de bulunan gelişmiş Start & Stop sistemi de fazladan %5’e kadar tasarruf daha sağlar.

Motorlar
Motorlar

YENİ GIULIA VELOCE’NİN MOTOR SEÇENEKLERİ

Üst sınıf güç aktarma

2,0 benzinli 280 HP, Giulia için mevcut olan en güçlü motordur: 0’dan 100km/s hıza yalnızca 4,9 saniyede çıkabilmektedir.

Yeni motorların her biri gelişmiş bir kontrol sağlamak için turbo şarjlı olup, 8 vitesli otomatik şanzımana sahiptir.

BENZİN

Motor
2.0 Benzinli 280 hp
Silindir
4 silindirli
Güç Aktarımı
Turbo şarjlı
Şanzıman
AT 8 ileri vites
Tüketim
5,9 l/100km
Co2 emisyonu
148 g/km
Sınıflandırma
Euro 6