Alfa Romeo Stelvio Quadrifoglio
 • GENEL BAKIŞ
 • STIL
 • TEKNOLOJİ
 • GÜÇ AKTARIM ORGANLARI
 • DİNAMİZM
 • VERİMLİLİK
 • HABERLER

ÜSTÜNLÜK MİRASI

Yeni bir efsanenin kökenleri

1923'ten beri Quadrifoglio, Alfa Romeo'nun en heyecan verici modellerinin sembolü olmuştur. Targa Florio şampiyonu efsanevi sürücüsü Ugo Sivocci tarafından icat edilen dört yapraklı yonca bugün de ödünsüz mükemmellik ve İtalyan performans tutkusunun bir göstergesi olarak ayakta duruyor. Markanın en sportif modelleri, Alfa Romeo'nun ilk SUV'si olan Stelvio dahil, Quadrifoglio’dan türemiştir. Sınıfının en iyisi olarak düşünülen bu araç, güç, dinamik performans ve taşıma özellikleri bakımından üstün özelliklere sahiptir ve gerçekten "La Meccanica delle Emozioni" yi bütün saflığıyla temsil etmektedir.

STIL

MÜKEMMELLİK İÇİN YARATILDI

Zamansız ikonik model yeniden tasarlandı

Giulia Quadrifoglio büyük bir geri dönüşün ilk adımıydı ve Stelvio Quadrifoglio bu gurur verici mirasına devam etmekle görevlendirildi. İkonik ön Trilobe'dan atletik yan kaportaya, Alfa Romeo'nun ilk SUV'sinin yüksek performanslı versiyonu gerçekten otomobil tasarımına yönelik ikonik ve İtalyan yaklaşımını temsil ediyor. Mükemmel orantılı, dikkat çekici ve benzersiz sürüş zevki sunmak için tasarlandı.

GÜÇ, EN GÜZEL FORMUNDA

İlk bakışta nefes kesici

Kaputundaki havalandırma deliklerinden özel tamponlara ve tekerlek kemerlerine, 20 inç alaşım jantlardan güçlü, heyecan verici bir ses için özel olarak tasarlanan egzozlara kadar Stelvio Quadrifoglio'nun görünümü ile ilgili her ayrıntı agresif, şaşırtıcı ve ilk bakışta tanınabilecek özelliktedir. Denge arayışı, stil ve dinamizmi mükemmel şekilde dengeleyen temel ve atletik çizgilerine yansıtılır.

GERÇEK SÜRÜCÜLERİN TERCİHİ HATLAR

Panoramik manzara içeriden başlıyor

Stelvio Quadrifoglio'nun direksiyonuna geçtiğinizde kabinin inceliği, ayrıntıya verilen önem ve 7 " TFT ekran ve 8,8" AlfaConnect Nav 3D ekranını zarif bir şekilde çerçeveleyen deri gibi özel malzemenin kullanımı dikkatinizi çeker. Deri ve Alcantara® kaplaması koltuklara daha fazla sportiflik ve şıklık kazandırırken Sparco koltuklar, en sportif sürüş esnasında bile mutlak destek sağlayan bir karbon kılıfıyla talep üzerine temin edilebilir. İç mekanlar üç farklı renkte özelleştirilebilir ve talep üzerine direksiyon için Alcantara® / deri ve karbon fiber kaplamalar mevcuttur.

ÖDÜN VERMEYEN MÜKEMMELLİK

Quadrifoglio’nun eşsiz özellikleri 

Benzersiz bir sürüş pozisyonuna sahip olan Stelvio Quadrifoglio yüksek ancak sportiftir. Tasarımında minimalist olan ve detaylarında sofistike olan bir kokpitte, sürücü her zaman sürüş deneyiminin merkezinde yer alır. Aynı şekilde, performans mükemmelliği maksimum konforu sağlayan iç mekanlarda en heyecan verici sürüş duyguları kendisine hareket özgürlüğü bulur. Kırmızı ateşleme düğmesi ve işlenmiş alüminyum vites değiştirme kolları gibi direksiyon simidine monte edilmiş ayrıntılar, heyecan verici performansların geleceğini müjdeliyor.

 • STİL
 • DIŞ GÖRÜNÜŞ
 • İÇ GÖRÜNÜM
 • EŞSİZLİK
TEKNOLOJİ

ÜSTÜN ALFA ROMEO İNOVASYONU

Eşsiz teknik çözümler

Alfa™ Şasi Alan Kontrolü (CDC); Alfa™ DNA Pro, Alfa™ Aktif Süspansiyon, Alfa™ Aktif Tork Vektörleme ve Alfa™ Entegre Fren Sistemi (IBS) gibi tüm etkin sistemlerini koordine eder. Q4 dört tekerden çekiş sistemi, 510hp 2.9-litre 6 silindirli Bi-Turbo motoruyla birlikte sportif duyguları geliştirirken Alfa™ Aktif Tork Vektörleme, hızlanma sırasında çekiş gücünü artırır, böylece içe ya da dışa yalpalama riskini azaltır. Alfa™ Link süspansiyon sistemi, hafif platform ve iki aks arasındaki 50/50 mükemmel denge, olağanüstü dinamizmi garanti eder.

 

ALFA™ CDC

Kontrolden gelen güven

Stelvio Quadrifoglio'da, emniyet sistemleri ve hareket halindeki tüm aktif sistemleri anında Alfa™ Şasi Alan Kontrolü (CDC) özel kontrol birimi tarafından koordine edilir. Alfa™ DNA Pro'dan Alfa™ Aktif Tork Vektörü ve Alfa Entegre Fren Sistemi'ne (IBS) kadar tüm fonksiyonlar, benzersiz sürüş keyfi olan Alfa Romeo dokunuşuyla sürücünün ödüllendirilmesini sağlamak için senkronize edilir.

GÜVENLİK

En yeni güvenlik sistemleri

Stelvio Quadrifoglio'da, yaya tespit fonksiyonu, Şerit Değiştirme İkaz Sistemi (LDW), Stop & Go fonksiyonlu Adaptif Cruise Control (ACC) ve aracın etrafındaki tüm engelleri sürekli izleyen Kör Nokta Uyarı Sistemi (BSM) de dahil olmak üzere, Otonom Acil Durum Fren Sistemi (AEB) Önden Çarpma Uyarı Sistemi (FCW), her türlü sürüş koşulunda yüksek güvenlik seviyesini garanti eden gelişmiş cihazlardır.

IBS

Entegre Fren Sistemi

Entegre Fren Sistemi hem stabilite kontrol sistemi hem de fren sistemi işlevlerini birleştiren elektromekanik bir cihazdır. IBS, önemli ağırlık optimizasyonunun yanı sıra, pedallardan yüksek hassasiyette frenleme girdileri sunar, böylece derhal geribildirim sağlar. Dahası, ABS kesildiğinde, fren pedalı titreşimi stabilite kontrolü ile birlikte azaltılıyor. 

BİLGİ-EĞLENCE

Sınırsız bağlantı imkanı


Stelvio Quadrifoglio, Döner Pad ve gelişmiş bir ses tanıma sistemi ile kontrol edilen 8.8" yüksek çözünürlüklü ekranı 3D Navigator ile birleştiren tamamen yeni bir bilgi-eğlence sistemi ile birlikte geliyor. Apple CarPlayTM ve Android AutoTM ile donatılmış olan yeni AlfaTM Connect sistemi sayesinde, akıllı telefonunuzdaki tüm müzikler, rehber, haritalar ve uygulamalara doğrudan erişmek artık daha basit ve güvenli. Stelvio Quadrifoglio'da 14 hoparlörlü - subwoofer da dahil olmak üzere - Harman Kardon® Ses Tiyatro sistemi de talep üzerine sunulmaktadır.

 • TEKNOLOJİ
 • ALFA™ CDC
 • GÜVENLİK
 • IBS
 • BİLGİ-EĞLENCE
GÜÇ AKTARIM ORGANLARI

GÜÇ AKTARIM ORGANLARI

En güçlü duyguları serbest bırakın

En heyecan verici, sportif tavrı sunabilen tam alüminyum motoru ile Stelvio Quadrifoglio'nun saf gücün ötesinde bir performans sergiliyor. Stelvio Quadrifoglio'daki sürüş deneyimini olağanüstü kılan şey, aynı zamanda sınıfının en iyisi olan mükemmel dengelenmiş güç / ağırlık oranı olarak dikkat çekiyor. Sadece saniyeler içerisinde, 510hp'lik 2.9 litrelik 6 silindirli Bi-Turbo motoru, güç, enerji ve kesinlikten oluşan duyguları tetikleyebilir, aynı zamanda başka herhangi bir SUV için düşünülemez olan çeviklik ve yol tutus seviyesini de korur.

MOTOR

Güç ve duygular arasındaki mükemmel denge

Stelvio Quadrifoglio, performans açısından kategorisinin en üst noktasında yer alıyor. Yeni Q4 çekiş sistemine 510hp 2.9-litre 6 silindirli Bi-Turbo, alüminyum monoblok motor eşlik ediyor. 176 hp / l'lik bir güç yoğunluğu, 0’dan 100 km / s’ye 3,8 saniye gibi olağanüstü bir zamanda hızlanma sağlıyor. Ayrıca, CEM (özel silindir devre dışı bırakma) sistemi ve karbon fiber tahrik mili gibi ağırlık azaltma çözümleri sayesinde, gerçekten etkileyici bir yakıt verimliliği derecesi sunuyor.

VİTES KUTUSU

Tutku, her şeyi daha iyi yapar

Stelvio Quadrifoglio'nun sportifliği, Yarış modunda sadece 150 milisaniye içindeki vites değişikliklerini sağlayan 8 vitesli otomatik şanzımanda en iyi ifadesini buluyor. Şanzıman, vites kolu merkezi tüneli ile veya direksiyon üzerinde yanal olarak monte edilmiş işlenmiş alüminyum vites değiştirme kollarıyla devreye sokulabilir. Vites değişim hızı, seçilen sürüş moduna göre değişir: YARIŞ modunda meteor hızında ve GELİŞMİŞ VERİMLİ modda daha fazla konfor ve verimlilikle vites değişimi gerçekleşir.

 • GÜÇ AKTARIM ORGANLARI
 • MOTOR
 • VİTES KUTUSU
DİNAMİZM

DİNAMİZM

Dikkat çeken bir denge

Stelvio Quadrifoglio'nun ideal 50/50 ağırlık dağılımı en özgün özelliklerinden birisi ve dikkatlice seçilen malzemelerin bir sonucudur. Bunlar, gövdesi için yüksek mukavemetli çelik, süspansiyon, kapılar, çamurluklar, motor kaputu, arka kapakçık, ön ve arka kanatlar için alüminyum; ve karbon fiber tahrik mili olarak sayılabilir. Bu unsurların bir araya gelmesiyle daha önce benzeri görülmemiş bir çeviklik ortaya çıkar. Alfa™Link süspansiyon sistemi sayesinde sınıfının en iyi direksiyon simidi oranı ile Stelvio Quadrifoglio, Alfa Romeo'nun ünlü yol tutuşunun açıkça hissedildiği şaşırtıcı seviyelerde yol dengesine ulaşmasını sağlıyor. 

ALFA™LINK AKTİF SÜSPANSİYON

Sınıfının en iyisi yol tutuş

Stelvio Quadrifoglio, Alfa™ Link Aktif Süspansiyonuyla donatılmıştır. Bu, süspansiyon kurulumunda doğrudan kontrol sağlayan aktif bir sistemdir. Yumuşak, Orta veya Sert olmak üzere üç farklı mod, DNA kontrolüne basit bir dokunuşla süspansiyon sertliğinin derecesini yönetmenizi sağlar.

ALFA™ AKTİF TORK VEKTÖRLEME

Karşılaştırmaların ötesinde yol tutuşu

Stelvio Quadrifoglio, iki adet elektronik kontrollü debriyaj sayesinde iki arka yarı aks üzerinde optimum dağılımı garanti eden yenilikçi bir system olan Alfa™ Aktif Tork Vektörleme ile donatılmıştır. Yüksek hızlarda, virajlarda ve herhangi bir yol zemininde bile optimum sürüş performansı elde edilir.

ALFA™ DNA PRO SÜRÜŞ MODU SEÇİCİ

Olağanüstü bir sürüş  

Alfa ™ DNA Pro, Stelvio Quadrifoglio'nun davranışını anında seçilen sürüş moduna uyarlar:

 • YARIŞ: Stabilite ve çekiş kontrollerini devre dışı bırakır, egzoz sesini geliştirir ve sportif sürüş sürüş performansını en üst düzeye çıkarır.
 
 • DİNAMİK: Keskin bir gaz kelebeği tepkisi sağlayarak, vites değiştirme hızını arttırır ve sportif araç içi kullanım için süspansiyonun yanıt vermesini değiştirir.

 

 • DOĞAL: Tork ve süspansiyon optimal konfor için kalibre edilmiştir: günlük sürüş için mükemmel bir denge sağlar.

 

 • GELİŞMİŞ VERİMLİLİK: Azami yakıt tasarrufu için verimliliği arttırır: düşük kavrama koşullarında en uygun sürüş modudur.
 • DİNAMİZM
 • ALFALINK
 • TORK VEKTÖRLEME
 • ALFA DNA PRO
VERİMLİLİK

VERİMLİLİK

Performans ve verimlilik arasındaki mükemmel denge

2.9 V6 Bi-Turbo motorunun üç silindiri devreden çıkarmasını etmesini sağlayan Alfa™ CEM sistemi sayesinde, Stelvio Quadrifoglio sıra dışı performansı üstün verimlilik ile bir araya getiriyor. Ayrıca, en son jenerasyonda bulunan Start & Stop sistemi, şehir trafiğinde ek yakıt tasarrufu sağlıyor.

HAFİFLİK

Çok hafif malzemeler

Stelvio Quadrifoglio'nun eşsiz hafifliği ve güç- ağırlık oranı, yapımında kullanılan malzemelerin doğru seçimi ile garanti edilir. Gövdesinde kullanılan yüksek mukavemetli çelik; çamurluklar, kapılar, süspansiyon ve motorda kullanılan alüminyum hem güçlü hem de ultra hafif olup tahrik mili için karbon fiber seçimi de yenilikçi ve ağırlık tasarrufu sağlayan çözümler arasındadır.

YAKIT TÜKETİMİ

Yakıt tüketimi en aza indirildi 

Stelvio Quadrifoglio'da tüm elektronik sistemleri sorunsuz çalışır ve böylece yakıt tüketimini en aza indirgenir. Ayrıca, CEM (patentli silindir devre dışı bırakma) sistemi ve yavaşlatma fonksiyonu sayesinde Stelvio Quadrifoglio, 9 litre yakıtla 100 km yol kat edebilir ve kombine çevrimde 210 g / km CO₂ emisyonu açığa çıkarır.

 • VERİMLİLİK
 • HAFİFLİK
 • YAKIT TÜKETİMİ
HABERLER

STELVIO QUADRIFOGLIO: EN HIZLI SUV

Nürburgring pistinde rekor test süresi

Alfa Romeo'nun tarihinde ilk SUV, kendi sınıfının lideri oldu bile. Efsanevi Nürburgring pistinde 7 dakika 51 saniyelik test süresi, Alfa Romeo'nun Stelvio Quadrifoglio'suna pistte en hızlı seri üretim SUV unvanını kazandırdı.

510 kW 2.9 V6 Bi-Turbo motoru ve yenilikçi Q4 dört tekerlekten çekişli sistemi ilk kez bir araya getiren bu ultra yüksek performanslı SUV’nin kalbinde, ileri teknoloji sayesinde olağanüstü bir başarı elde ettik.

Alfa Romeo şu anda iki Nürburgring tur süresi rekorunu elinde tutuyor: ilki Giulia Quadrifoglio (en hızlı sedan) ve ikincisi Stelvio Quadrifoglio (en hızlı seri üretim SUV).