ALFA ROMEO 33 STRADALE

Hayal kurma cesareti

Feragatname

Alfa Romeo 33 Stradale, satışı tamamlanmış 33 adetlik sınırlı bir seridir. Daha fazla sipariş verilemez. Bu sayfada yer alan içerik ve görseller sadece bilgi amaçlıdır.

The story of a dream
Vizyon

Bir rüyanın hikayesi

Tutku cesaretle buluştuğunda, hiçbir şey imkansız değildir. Efsanevi bir Alfa Romeo ikonundan ilham alan 33 Stradale, cesur, sportif ve güçlü bir çağın habercisi. Şaşırtıcı bir Fuoriserie: Yetenekli zanaatkarlardan oluşan "Bottega" ile el ele çalışarak, müşterilerin karar verme süreçlerine aktif bir şekilde katılımları sağlanmıştır. Otomobillerini kişiselleştirme özgürlüğünün tanındığı ve sahiplerinin yaratıcı zihinlerini yansıtan model, yalnızca 33 adet üretilmiştir.

Üretim Süreci
Gerekli güzellik
Bellezza come punto di inizio

Zaman ve sonsuzluk arasında bir köprü. Güzellik ve işlevsellik arasındaki mükemmel uyum. Alfa Romeo 33 Stradale, 56 yıl sonra geri dönen modern bir sanat eseridir.

L'auto più bella di tutti i tempi

Birçok kişi tarafından tüm zamanların en muhteşem otomobili olarak kabul edilen 1967 33 Stradale ve onun ikonik tasarım özellikleri, bu süper otomobilin modern çizgileri ve uyumlu ölçüleri açısından ana ilham kaynağı olmuştur.

Car’s aerodynamics at high speeds

Dış tasarımın her noktası, yan aynalarından yanal havalandırma kanallarına, aydınlatmalardan, ön V-ızgaraya kadar otomobilin yüksek hızlardaki aerodinamiğini geliştirmeye yöneliktir.

Carbon-fibre and aluminium roof

Karbon fiber ve alüminyumla çevrili tavanı sayesinde nefes kesici bir panoramik manzara sunan 33 Stradale, aynı zamanda olağanüstü hafiftir.

Apertura le porte a farfalla

Geleceğe uçmanızı sağlayacak etkileyici bir görünüm. Gelişmiş bir mekanizmaya sahip kelebek kapılar, insanın ağzını açık bırakan bir etki yaratıyor.

Theatrical and functional opening of the front and rear “cofango"

Ön ve arka "cofango"nun açılması hem gösterişli hem de işlevseldir. Bu tasarım, 33 Stradale'nin teknik bileşenlerine tam yarış stilinde kolaylıkla erişim sağladığı gibi, aynı zamanda bagaj bölmelerine de rahatlıkça erişim imkanı sağlar.

Aerodynamic truncated tail

Keskin hatlara sahip arka kısımda uygulanan aerodinamik tasarım, merkezi V şeklindeki tasarımın etkileyiciliğiyle birleşerek süper otomobilin arka görünümüne güç ve enerji katıyor.

High-tech headlights jewels

Ön aydınlatmalar, 33 Stradale'nin yüksek teknolojili mücevherleri olarak tasarlanmıştır. Aydınlatma işlevinin yanı sıra, intercooler ve aerodinamik taşıyıcıları besleyen hava girişini de sağlamaktadır.

V-shield aluminium and carbon-fibre details three-dimensional logo

Kaput üzerindeki kıvrımlı çizgilerin birleştiği noktada konumlandırılan ön "Scudetto" V-Izgara, karbon fiber detaylara sahip alüminyumdan yapılmış üç boyutlu bir Alfa Romeo logosunu ortaya çıkarmaktadır. Logonun görünme şekli bir heykelin sanatsal mükemmelliğini çağrıştırmaktadır.

Gold alloy wheels paired with coloured Brembo carbon-ceramic brakes

İkonik altın alaşımlı jantlar renkli Brembo karbon seramik frenlerle eşleştirilerek Alfa Romeo'nun yarış ruhunu ortaya çıkarmaka ve 1967 33 Stradale'yi yüceltmektedir.

Rear turn signals emerge from the car’s wing

Arka sinyal lambaları otomobilin kanadından çıkarak önceki modelin efsanevi hava çıkışı tasarımını hatırlatmaktadır.

Three-dimensional effect taillights

Göz alıcı üç boyutlu etki: yuvarlak arka stop aydınlatmaları, ultra-modern bir bakış açısıyla 33 Stradale'nin nostaljik arka görünümünü yeniden yorumlamaktadır.

İç Tasarım
Ustalık ve yenilikçilik bir arada
L'atmosfera

Endüstriyel üretimin hakim olduğu bir dünyada, Alfa Romeo farklı hayaller kurma cesareti göstermiştir.

Gerçek bir zanaatkâr zihniyetini benimseyen marka, 33 Stradale Fuoriserie'nin direksiyonunda özgün, çok duyulu bir deneyim sunmak için temel güzelliğe odaklanmıştır.

Interni a misura di conducente

Sürücü odaklı bir iç mekana sahip olan ve spor direksiyon simidinde kontroller bulunmayan Alfa Romeo 33 Stradale, sadelik üzerine geliştirilmiştir. Stradale, odak noktasında yolculuğun her anının keyfini çıkartmaya yönelik bir atmosfer oluşturmak üzere tasarlanmıştır.

Un abitacolo accogliente e luminoso

Bir jet uçağına pilotluk yapıyormuş hissi veren; etrafı saran, aydınlık bir kabin: Alfa Romeo tarihinde ayrılmaz bir yeri olan havacılığa net bir övgü.

Aluminium centre console

Temel kontrol unsurları havacılıktan ilham alınarak tasarlanan alüminyum orta konsol, sürücüsü ile otomobil arasındaki ilişkiyi güçlendirmek üzere tasarlanmıştır.

Una risposta sensoriale unica

İtalyan ruhunu yansıtan düğmeler, vitesler ve kontrol kumandaları, benzersiz bir duyusal tepki ortaya çıkarmak ve yolculuğu daha da içgüdüsel hale getirmek için tasarlanmıştır.

Unione tra elementi analogici e digitali, il cluster "Cannocchiale

Üç boyutlu bir deneyim için analog ve dijital unsurları bir araya getiren Alfa Romeo "Cannocchiale" gösterge paneli, seçilen "Strada" veya "Pista" sürüş moduna göre düzenini değiştirir.

Console centrale che rientra in caso

Otomobili sürerken, önemli olan tek şey yoldur. Bu süper otomobilin ayarlarını kontrol etmek için kullanılan, gösterge paneli ile orta konsol arasındaki büyük ekran gerektiğinde gizlenebilir de.

Caratteristico design a coste "Cannelloni".

Arese'deki Alfa Romeo Tarihi Müzesi’nde sergilenen 1967 versiyonuna şapka çıkaran, 33 Stradale'nin iç mekanı karakteristik "Cannelloni" kabartmalı tasarımını koruyor.

Materiali pregiati

Premium malzemeler, konforlu koltuklar ve son teknoloji çözümlerle donatılan iç kabin, sürücünün doğal bir uzantısı haline gelerek sürüş keyfini yeniden yorumluyor.

Un'esperienza di guida unica
Performans

Benzersiz bir sürüş deneyimi

Alfa Romeo 33 Stradale, sahiplerinin ihtiyaçlarını karşılamak üzere tasarlanmış iki farklı versiyona sahiptir.

 

Benzinli versiyon, 333 km/s azami hıza ulaşabilen ve 0'dan 100 km/s hıza 3 saniyeden daha kısa sürede çıkabilen 620 Beygir gücünde 3.0 litrelik V6 çift turbo motorla donatılırken, elektrikli versiyon ise; toplamda 750 Beygir gücünün üzerine çıkabilen ve 450 km'lik tahmini menzile sahip bir motorla sunulmaktadır.

Anteprima mondiale
GÖZLER ÖNÜNE SERMEK

Dünya Prömiyeri

Alfa Romeo 33 Stradale: Dünya Prömiyerinin duygularını yeniden yaşayın.