QUADRIFOGLIO.
HER KOŞULDA CESUR.

Yalnızca Alfa Romeonun en iyi versiyonunda bulabileceğiniz efsanevi bir amblem.

ÖDÜN VERMEYEN PERFORMANSIN SEMBOLÜ

Performansları ve yenilikçi teknolojileri sayesinde Giulia Quadrifoglio ve Stelvio Quadrifoglio, Alfa Romeo sportifliğinin ve sürüş keyfinin saf ruhunu temsil ediyor.

Ultra hafif malzemeler ve olağanüstü 2.9 V6 twin-turbo 520hp motor, benzeri görülmemiş bir güç-ağırlık oranı ve tavizsiz bir performans garanti ediyor.

Bir efsanenin ayırt edici özelliği

İYİ ŞANS TILSIMI EFSANELEŞİYOR

Her şey 1923 yılında Ugo Sivocci'nin beyaz elmas zemin üzerine boyadığı yeşil dört yapraklı yonca sembolünü taşıyan bir Alfa Romeo RL'nin direksiyonunda Targa Florio'yu kazanmasıyla başladı. Ne yazık ki, sadece birkaç ay sonra Sivocci, test sürüşü yaptığı ve şanslı Quadrifoglio'sunun yer almadığı bir araçta trajik bir trafik kazası sonucu hayatını kaybetti. O andan itibaren, Sivocci'nin şans tılsımı motor yarışlarına olan tutkumuzun sembolü haline geldi: onlarca yıldır süren bir gelenek.

QUADRIFOGLIO'NUN KAZANAN MİRASI

Herhangi bir büyük yarış, pist veya şampiyona adı söyleyin, Quadrifoglio amblemini Şeref Listesi'nin en üst sıralarında bulacaksınız. Alfa Romeo, 1925 yılında Grand Prix araçları için ilk Dünya Şampiyonasını ve 1950 ve 1951 yıllarında ilk iki Formula 1 Şampiyonasını kazandı. Bunlar, toplamda beş Dünya Şampiyonluğu ve yüzlerce İtalyan ve Avrupa şampiyonluğu ile övünen benzersiz bir galibiyet serisinin birçok başarısından sadece birkaçıdır. Bu zaferler Alfa Romeo tarihinin bir parçası olmaktan çok daha fazlasıdır: artık her Quadrifoglio modelinin ayrılmaz bir parçasıdır.

QUADRIFOGLIO 100° ANNIVERSARIO

BİR İKONUN YILDÖNÜMÜ

15 Nisan 1923. Dünyanın her yeride; Alfa Romeo tutkunlarının akıllarına ve kalplerine kazınmış bir tarih ve markamızın yarış mirasının hayati bir unsuru. 100 yıl sonra bugün, bu tarihi yıldönümünü kutlamak için özel bir model ve özel bir logo oluşturuldu.

GIULIA QUADRIFOGLIO

Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio ile teknlojinin verdiği güvenin gücünü keşfedin. Ödün vermeyen performans, mükemmel 50:50 ağırlık dağılımı, gerçek zamanlı tork ve güç yönetimi. Nerede sürerseniz sürün, yarış pisti hissini elde etmek için ihtiyacınız olan her şey.

STELVIO QUADRIFOGLIO

Alfa Romeo Stelvio Quadrifoglio ile eksiksiz bir sürüş keyfi yaşayın. Saf güç, rafine zarafet ve ileri teknoloji. En güçlü duygulara ilham vermeye hazır.