Alfa Romeo Giulia

EURO NCAP PUANLAMASINDAN 5 YILDIZ ALDI

 

Alfa Romeo'nun yeni spor sedanı bugüne kadar bir binek aracın almış olduğu en yüksek puan olan %98 yetişkin yolcu koruması ile Euro NCAP’den 5 yıldız kazandı.

 

Bu prestijli ödül, karbon-fiber, alüminyum ve alüminyum kompozit gibi ultra-hafif malzemelerin eşit oranda kullanılması ile hem hafif hem de dayanıklı olan gövde verimi sayesinde kazanılmıştır. Buna ek olarak Alfa Romeo Giulia’da frenleme mesafesini büyük ölçüde kısaltan (100 km/s – 0 arası Giulia için 38,5 m ve Quadrifoglio versiyonu için 32 m) Entegre Fren Sistemi (IBS), özel AlfaLink teknolojisine sahip gelişmiş süspansiyon sistemi ve sınıfının en hassas direksiyon sistemi gibi emniyet alanındaki en yenilikçi teknik çözümlerin bulunması için var gücüyle çalışmıştır. Bu son teknoloji ürünü çözümler her koşulda üstün yol tutuşu, kolay ve rahat araç kontrolü sağlar.

 

Giulia modellerindeki standart donanımlara aracın güzergahındaki engel veya diğer araçları tespit eden Ön Çarpışma Uyarı Sistemi (FCW) ile Otonom Acil Durum Fren Sistemi (AEB), şeritten istem dışı ayrılma durumunu tespit eden Şerit Değiştirme İkaz Sistemi (LDW) ve sürücüyü sollama, şerit değişikliği veya otoparktan çıkış esnasında destekleyen Arka Çapraz Yol Algılama Sistemi özelliği bulunan Kör Nokta Uyarı Sistemi (BSM) dahildir.

Torino, 22 Haziran 2016