AUTONIS 2017 ALFA ROMEO’YU “YILIN TASARIM MARKASI” SEÇTİ

 

Alfa Romeo tasarımı, bir kez daha Almanya’nın ünlü otomobil dergisi “auto motor und sport” okuyucuları tarafından ödüle layık görüldü. Her yıl düzenlenen “autonis 2017” ödüllerinde okuyucular, Alfa Romeo’yu “Yılın En İyi Tasarım Markası” seçerken, İtalyan markasının en yeni modeli olan Alfa Romeo Stelvio ise “Büyük SUV” kategorisinde rakiplerini geride bıraktı.

 

Stuttgart’taki ödül töreninde konuşan FCA EMA Tasarım Direktörü Klaus Busse ödüllerle ilgili şunları söyledi, “İki yıl üst üste Almanya’daki otomobil meraklıları tarafından en iyi tasarım ödülünü almak ve Alfa Romeo tarihindeki ilk SUV olan Stelvio’nun, geçen sene Giulia’nin başarısını tekrarlayarak kategorisinin en iyi aracı seçilmesini görmek, bizim için çok büyük bir ödül ve aynı zamanda tasarım ekibi olarak doğru yolda olduğumuzun da bir göstergesi.” 

“auto, motor und sport” basılı versiyonu ve internet sitesinin 16.602 okuyucusu, 17. “autonis” ödülleri için on kategoride oylarını kullandı. Oyların yarısından çoğu (yüzde 50,5’i) “Büyük SUV” kategorisinin birincisi seçilen Alfa Romeo Stelvio’ya gitti. Alfa Romeo, oyların yüzde 27’sini alarak ikinci yıl üst üste “Yılın Tasarım Markası” ödülünü kazandı.

 

Torino, 29 Eylül 2017