EFSANE, YENİ SEZONDA “ALFA ROMEO RACİNG” ADIYLA YARIŞACAK!

 

Geçtiğimiz yıl pistlere geri dönen Alfa Romeo, 2019 Formula 1 Dünya Şampiyonası’nda yeni bir oluşumun daha kapılarını araladı. 2007 sezonunda Dünya Şampiyonu olan Kimi Raikkönen’i ve genç yetenek Antonio Giovinazzi’yi bünyesine katan Alfa Romeo Sauber, artık “Alfa Romeo Racing” adıyla anılacak.

 

Kurulmasından bir yıl sonra, 24 Haziran 1910’da resmi bir karşılaşmada görücüye çıkarak Modena'da ilk “Devamlılık Yarışı”nı kazanan Alfa Romeo, o zamandan bugüne kadar Formula 1 Şampiyonası da dâhil olmak üzere birçok uluslararası şampiyonada zafere imza atarak gerçek bir efsane haline geldi. Formula 1 tarihinin baş aktörlerinden Alfa Romeo’nun otomobilleri 2019 yılında, 1923'ten beri en hızlı Alfa Romeo modellerini tanımlayan gelenekselleşmiş dört yapraklı yonca amblemini taşıyacak.

 

Geçtiğimiz yıl süreklilik sağlayarak şampiyonayı 8’inci olarak bitiren Alfa Romeo ve Sauber birlikteliği, bu yıl da devam edecek. Alfa Romeo Racing, motor sporları yarışlarında daha da ileriye gidebilmek için çalışmalarını sürdürüyor.