Alfa Romeo: 110 yıllık benzersiz tarih

 

24 Haziran 2020 tarihinde Alfa Romeo markası 110. yıl dönümünü kutlayacak. Bu etkinlikte tüm hayranları şaşırtacak yeni bir logo ve birçok kutlama yer alacak. Otomotiv dünyası dışından da farklı bakış açılarıyla İtalya'nın tarihi ve sosyal gelişimi hakkında ilginç bilgiler ile Alfa Romeo'nun bilinmeyen hikâyesi anlatılacak.

 

Yeni "110 Alfa Romeo" logosu

110. yıl dönümünü onurlandırmak için Alfa Romeo Tasarım Merkezi, markanın güçlü yönlerine sadık kalarak geçmişten bugüne geçişi simgeleyen yeni "110 Alfa Romeo" logosunu oluşturdu.

 

Kutlamaların merkezi Alfa Romeo Müzesi

24 Haziran'da Alfa Romeo Müzesi, hem kulüpleri hem de hayranları ağırlayacak. Ayrıca bu tarihin öncesi ve sonrasında da yıl dönümünü kutlamak ve sürekli geleceğe bakan görkemli bir tarihin adımlarını yeniden izleme fırsatı olacak.

 

Önemli otomobil festivallerinde Alfa Romeo tutkusu

Alfa Romeo, her zaman spor ve otomotiv takvimindeki önemli olayların bir temel taşı olmuştur. 110. Yıl dönümü kapsamında 13-16 Mayıs tarihlerinde Brescia-Roma-Brescia pistinde Red Arrow’un da olacağı Mille Miglia yarışında tarih yeniden canlandırılarak unutulmayacak kutlamalar gerçekleşecek.

 

9-12 Temmuz’da Goodwood Hız Festivali'nde yine hayranları sürprizler bekliyor olacak; festivalde Alfa Romeo onur konuğu olacak ve efsanevi Hillclimb sırasında yıldönümü kutlanacak.

 

Bu kutlamalar ve yıl boyunca geniş bir yelpazede gerçekleşecek diğer etkinlikler, sadece sürüş keyfi değil aynı zamanda tutkularının peşinden giden sürücülerin coşkusunu ve markanın efsanesini güçlendirmekte önemli rol oynayacak.