TUTKU DOLU YENİ BİR DÖNEM:
YENİ BİR ALFA ROMEO F1® TAKIMI

Yeni bir yarış otomobili, yeni bir isim ve yeni bir sezon…
Nefesinizi kesecek 2023 Dünya Şampiyonası’na hazır olun.

TUTKU DOLU YENİ BİR DÖNEM BAŞLIYOR

Yenilikçi, cüretkar, muhteşem: Yeni C43 pistte parlayacak şekilde tasarlandı. Yeni tasarım; kırmızı ve siyah bir dış görünüme sahip ve bu yeni otomobil; markanın sürekli iyileştirme yolunda hayata geçirdiği güncelleme ve yeni parçaları içermektedir.

Geçtiğimiz sezonun; başarılı modelinin bir evrimi olarak tasarlanan C43; güncellenmiş bir aerodinamik pakete, 18 inç düşük profilli lastiklere ve Alfa Romeo markasının cüretkar ruhunu yansıtan yeni bir Ferrari Hybrid Turbo V6 motora sahiptir.

YENİ C43 İLE TANIŞIN

VALTTERI BOTTAS

On kez Grand Prix kazanan Valtteri, performansıyla kendini göstererek; aynı yıl, 2008'de hem Formula Renault Eurocup'ı hem de Formula Renault Kuzey Avrupa Kupası'nı kazanan ikinci sürücü oldu.Bunu takiben ise; 2009 ve 2010 yıllarında, Formula 3 yarışlarında elde ettiği başarılar ile; çifte zafer başarısını elde eden ilk sürücü oldu. 2013 yılında Formula 1’de kendini gösteren sürücümüz, 2017 yılında terfi ederek; önemli başarılar elde etti. Üstün performansı ve deneyimleri sayesinde, takımımızı sıralamada hep birlikte çok daha yükseklere taşıyacağız.

GUANYU ZHOU

Guanyu, Çin'den gelen ilk Formula 1 yarış pilotu: ülkesinin motor sporları tarihinin önemli bir sayfasını yazacak bir öncü. Sadece 22 yaşındaki Zhou, genç yaşına göre etkileyici beceriler sergiledi. 2015 yılında Italian F4 yarıışında 2. lik elde eden sürücümüzün enerjisi, heyecanı ve üstün performansı ile takımımızı 2022 yılında çok daha yükseklere taşımayı hedefliyoruz.