TUTKU DOLU
YENİ BİR DÖNEM:
ALFA ROMEO F1 TEAM ORLEN

Yeni bir yarış otomobili, yeni sürücüler, yeni bir sezon: Alfa Romeo Team Orlen için yeni bir dönem başladı.

Takipte misin?

TUTKU DOLU YENİ BİR DÖNEM BAŞLADI

2022 yılındaki aracımızın görünümü, Alfa Romeo ve Sauber Motorsport'un miras tasarımlarını hatırlatsa da, yeni C42, savaşmak için tasarlanmış bir yarış makinesidir. Güncellenmiş bir aerodinamik paket, 18 inç düşük profilli lastikler ve yeni ve geliştirilmiş bir Ferrari motoruyla öne çıkan bu model, geçmişin kalıntılarını taşısa da aslında yeni bir döneme ait.

YENİ C42'NİN TANITIMINI İZLEYİN!

VALTTERI BOTTAS

On kez Grand Prix kazanan Valtteri, performansıyla kendini göstererek; aynı yıl, 2008'de hem Formula Renault Eurocup'ı hem de Formula Renault Kuzey Avrupa Kupası'nı kazanan ikinci sürücü oldu.Bunu takiben ise; 2009 ve 2010 yıllarında, Formula 3 yarışlarında elde ettiği başarılar ile; çifte zafer başarısını elde eden ilk sürücü oldu. 2013 yılında Formula 1’de kendini gösteren sürücümüz, 2017 yılında terfi ederek; önemli başarılar elde etti. Üstün performansı ve deneyimleri sayesinde, takımımızı sıralamada hep birlikte çok daha yükseklere taşıyacağız.

GUANYU ZHOU

Guanyu, Çin'den gelen ilk Formula 1 yarış pilotu: ülkesinin motor sporları tarihinin önemli bir sayfasını yazacak bir öncü. Sadece 22 yaşındaki Zhou, genç yaşına göre etkileyici beceriler sergiledi. 2015 yılında Italian F4 yarıışında 2. lik elde eden sürücümüzün enerjisi, heyecanı ve üstün performansı ile takımımızı 2022 yılında çok daha yükseklere taşımayı hedefliyoruz.

ROBERT KUBICA

Robert Kubica, 2006’da Formula 1™'deki ilk yarışına katılarak Dünya Şampiyonası'nda yarışan ilk Polonyalı pilot oldu. 2008 Kanada Grand Prix'sini kazanmasından bu yana, hıza olan tutkusu ve inanılmaz yetenekleri onu uzun bir yarış kariyerine yönlendirdi. Şimdi, F1 takımının yedek pilotu olarak deneyimini her zaman hazır tutuyor.